2018р.



Січень

15.01.2018р.

Отримав такого листа Енергонагляду України на мої дві заяви(можна скачати внизу сторінки).




та Львівобленерго.
















Львівобленерго не відповіло по суті на жодне поставлене з заявах запитання, тобто надало чергову відписку. Знову подає неправдиву інформацію щодо проведення вимірювання рівня електричної напруги на вводі в будинок, яке не проводилося. Заступник технічного директора з розподільчих мереж не знає, що вимірювання потрібно проводити згідно ГОСТ 13109-97 не менше 24 годин, а контролюється не лише одномоментний рівень електричної напруги, а ще 10 параметрів електроенергії, Пункт 4 ГОСТ 13109-97:

4. Показатели КЭ.

  4.1 Показателями КЭ являются:
  - установившееся отклонение напряжения Uу;
  - размах изменения напряжения Ut;
  - доза фликера Pt;
  - коэффициент искажения синусоидальности кривой напряжения KU ;
  - коэффициент n-ой гармонической составляющей напряжения KU(n);
  - коэффициент несимметрии напряжений по обратной последовательности K2U;
  - коэффициент несимметрии напряжений по нулевой последовательности K0U;
  - отклонение частоты f;
  - длительность провала напряжения tп;
  - импульсное напряжение Uимп;
  - коэффициент временного перенапряжения Kпер U.
   Свойства электрической энергии, графические пояснения этих свойств, показатели КЭ, а также наиболее вероятные виновники ухудшения КЭ приведены в приложении А.

   4.2 При определении значений некоторых показателей КЭ используют следующие вспомогательные параметры электрической энергии:
  - частоту повторения изменений напряжения FUt;
  - интервал между изменениями напряжения t i,i+1;
  - глубину провала напряжения Uп;
  - частость появления провалов напряжения Fп;
  - длительность импульса по уровню 0,5 его амплитуды tимп 0,5 ;
  - длительность временного перенапряжения t пер U . 

26.01.2018р.

Орієнтовно з 12.00 до 14.00  була перервана подача електроенергії в мій будинок, на вольтметрі не було напруги. В кол-центр Львівобленерго дзвонив цілий день, відповіли тільки ввечері, сказали, що планових відключень не було, інших звернень по вулиці не було, можливо був перепад напруги, порадили звертатись в Личаківський РЕМ. Запис розмови з оператором кол-центру можна скачати внизу сторінки. Планових відключень не було, ремонтів не проводили, по факту напруги не було. Технічних реєструючих пристроїв, які передбачені Правилами улаштування електроустановок п.1.6.11, 1.6.23 в мережах Львівобленерго нема. Тому гостро стоїть проблема законного постійного контролю якості електроенергії, в т.ч. її наявності самим споживачем реєстраторами.   

Отримав листа Міністерства Енергетики та Вугільної промисловості України та Львівобленерго.
















Зі змісту листів можна зрозуміти, що всі, і я в тому числі, в очікуванні виконання припису Енергонагляду Львівської області - Львівський обласний контактний центр Львівської облдержадміністрації ЛОКЦ ЛОДА, Департамент розвитку та експлуатації житлово-комунального господарства ЛОДА, Енергонагляд України, але з огляду на сьогоднішнє відключення електроенергії Львівобленерго не збирається нічого змінювати в свому підході до надання неякісної електроенергії. Ще очікую на лист НКРЕКП.

Також слід відзначити, що в листах Львівобленерго і Енергонагляду України нема відповіді на запитання про можливість встановлення приладу контролю якості електроенергії на постійній основі, безоплатної, оренди чи придбання такого приладу споживачем. Електропостачальник і його контролюючий орган не відповіли по суті як контролювати на постійній основі якість електроенергії споживачу. Це і не дивно, оскільки масовий легітимний контроль в споживачів якості електроенергії на постійній основі, тобто згідно ГОСТ 13109-97 напротязі не менше 24годин, неминуче потягне за собою відповідальність Львівобленерго на основі наявних у споживача законних доказів - записаних на цифрові реєстратори показників якості електроенергії за останні 24 години у випадку виходу з ладу електроприладів чи переривання без причини і без попередження електропостачання. Одним з найдоступніших таких реєстраторів може бути реєстратор електричних параметрів мікропроцесореий РПМ-416(опис можна скачати внизу сторінки), його ціна близько 5000грн, на нього можна отримати свідоцтво про повірку в органах Держстандарту, хоча це не обов'язково згідно нового Закону України Про метрологію 2014р. З його допомогою можна визначати перші три показника п.4.1 ГОСТ 13109-97
- установившееся отклонение напряжения Uу;
- размах изменения напряжения Ut;
- доза фликера Pt; 
а також частоту електричної напруги.
Ну і звичайно реєстратор РЕ-01, який використовує Енергонагляд, контролює всі основні показники електроенергії згідно ГОСТ 13109-97, спеціально створений для контролю якості електроенергії, видає готовий протокол. Ціна близько 13000грн. 
Слід зазначити, що на сьогоднішній день враховуючи рівень розвитку електроніки вимірювання рівня електричної напруги і запис їх на карту пам'яті чи передача даних дистанційно є нескладним завданням.

30.01.2018р.

О 14.30 приходили 3 представника Львівобленерго і оглядали дерев'яну опору електропередачі біля мого будинку, мабуть планується чергове покращення якості на лінії де за їх словами не виявлено технологічних порушень.

Лютий

02.02.2018р.

День видався насиченим. Ще з ночі.















Як і кожного разу раніше, Львівобленерго вимкнуло подачу електроенергії без попередження. Близько 11.00 почалось виконання припису Енергонагляду. Заміна гнилої дерев'яної опори на залізобетонну. Таке враження було ніби весь РЕМ приїхав - трактор з буром і гаком, газель, дві вишки, людей більше 10.
Опора 3 рази лягала на СІП, трактор скрутив ліву фару.



Далі приїхали представники Львівсвітла, переставили ліхтар освітлення на бетонний стовп і кабель інтернет. А далі я трохи здивувався, бо дерев'яну опору почали різати бензопилою представники Львівсвітла, на запитання чому вони ріжуть, сказали, що в Львівобленерго нема бензопили. Потім бензопила заглохла. Різали вручну, але так і не дорізали. Всі частини опори забрали. 















Працювали акуратно, боялись, щоб не впала, на відео видно як рухається опора.

Тоді представник Львівобленерго запитав чи можна вмикати електроенергію і пішов. Завжди було цікаво побачити рівень напруги коли вмикають подачу електроенергії на лінії, тому пішов до ввідного щитка і через 10хв. побачив. 


Заступник технічного директора з розподільчих мереж Львівобленерго в листі від 18.12.2017р. запевняв, що рівень напруги на вводі в мій житловий будинок відповідає вимогам чинних нормативних документів.
Потримавши в руках частину гнилої опори я зрозумів, чому Львівобленерго на мій інформаційний запит відмовило у наданні інформації, в т.ч. і щодо опори. 
Провів ще раз паралельне вимірювання рівня електричної напруги захисним пристроєм і мультиметром, на який я отримав свідоцтво про повірку на 1 рік, покази співпадають. Це не дивно, оскільки на сьоднішній день навіть недорогі цифрові вольтметри мають похибку вимірювання близько 1%. Нагадаю, що в 2016р. заступник технічного директора в листі мені повідомив, що він вважає захисний пристрій електронним табло для індикації наявності електричної напруги, що не відповідає дійсності, оскільки на точному вимірюванні напруги базується основна функція захисного пристрою - від'єднувати прилади споживача при відхиленні рівня вхідної напруги поза межі 198-242вольти.















 
Очікую тепер на приведення показників електроенергії до ГОСТ 13109-97.

07.02.2018р.

Львівобленерго програло суд зі мною. Типовий приклад поведінки Львівобленерго коли мова заходить про відповідальність за договором Викладаю перебіг засідання на основі мого аудіозапису засідання з максимально точним передаванням інформації. На останньому засіданні ми витребували від Львівобленерго(відповідача) інформацію про оформлені документи в день проведення ремонту лінії 14.12.2015р. оскільки жодних документів не було подано раніше. На засідання незмінний представник Львівобленерго - заступник начальника юридичного відділу Булькевич А.В. подав єдиний такий документ - копію з журналу з записом про виїзд бригади до опор №5 та №7 для проведення ревізії контактів. Наряд для бригади із зазначенням переліку робіт, які мали проводитись та результатами ревізії за словами представника відповідача був знищений, оскільки Правилами безпечної експлуатації електроустановок обовязковий термін зберігання такого наряду-допуску встановлено 30 днів. Відсутність даного документу не покращило і так безнадійної позиції відповідача. Звертаю увагу, що на відгалуженнях лінії від опори №5 - опорах №7 і №6 від яких заживлені по одному приватному будинку, взагалі не проводилися роботи в той день і ці опори не мають відношення до матеріалів справи. Тобто наведена в журналі інформація є недостовірною, а проведення ремонту обірваного проводу не зазначено, як і не зазначено який саме провід нульовий чи фазний був обірваний. Відповідач в ході слухання висловив бажання надати докази що обірваний провід був фазним, а не нульовим, та суддя йому відмовила, оскільки на початку засідання запитувала чи сторони мають до подання нові матеріали. Першим розглянули твердження Львівобленерго про настання обставин непереборної сили(форс-мажор). За словами відповідача цитую "відбувся форс-мажор тільки щодо обриву фазного проводу лінії", а оскільки фазний провід не міг спричинити перенапруги і нанести шкоду мені, то засвідчення форс-мажору в даному випадку непотрібне. Далі відповідач вперше у справі послався на відсутність складеного мною акту списку техніки, яка була пошкоджена 13.12.2015р., також на відсутність доказів того, що дана техніка, зокрема опалювальні котли, була встановлена саме у мому будинку, а не на іншому обєкті(це при тому, що я підтвердив в суді право власності на них, що не оспорювалось відповідачем).   









































































































































12.02.2018р.
















16.02.2018р.

Отримав відповідь НКРЕКП.



Очікую на відповідь Львівобленерго.

28.02.2018р.

Отримав відповідь Львівобленерго на свій лист. В кращих радянських традиціях Львівобленерго протягнуло час до останнього дня місяця з дня отримання листа і тоді надало відповідь. На свою заяву щодо відшкодування мені 25% коштів неякісної електроенергії, отримав відписку про виконання частини припису по заміні опори, виданого Енергонаглядом. "рівень напруги на момент замірів відповідав вимогам чинних нормативних документів" - Львівобленерго і далі не розуміє, що крім рівня напруги є ще 10 параметрів, а заміри параметрів якості електроенергії повинні проводитись відповідним приладом напротязі щонайменше 24год. як це робить Енергонагляд і що ніяким нормативним документам їхні вимірювання не відповідають. З 13.12.2015р. Львівобленерго ЖОДНОГО разу не провели таких замірів. 


Березень

02.03.2018р. 

Енергонагляд провів заміри параметрів якості електроенергії напротязі 24год. згідно ГОСТ 13109-97. Цієї доби напруга піднімалась вище 242вольти. Якщо Енергонагляд підтвердить неякісну електроенергію, буду подавати в суд на Львівобленерго про сплату 25% коштів за електроенергію з січня 2017р. та звертатись до Енергонагляду і НКРЕКП про накладення штрафних санкцій на Львівобленерго і роз'яснити як проводити вимірювання параметрів якості електроенергії.07

07.03.2018р.    

Як очікувалось, Львівобленерго подало апеляцію на рішення Личаківського районного суду.

13.03.2018р.

Енергонагляд знову проводив заміри параметрів якості електроенергії напротязі 24год. Невідомо для чого приїхала машина-вишка від РЕМ до опори, до якої підключений мій будинок і працівники Львівобленерго щось робили на опорі. Нагадаю, що час виконання припису Енергонагляду закінчився 1.03.2018р. Своєю технікою пошкодили дорогу, яка є заїздом для легкових автомобілів прилеглих приватних будинків і після танення великої кількості снігу не має достатньої твердості. Ця обставина мало хвилює пострадянську організацію Львівобленерго, методи роботи і її якість не змінилися і залишаються незадовільними. 

























Сьогодні був такий рівень напруги. Після всіх спроб Львівобленерго так і не спромоглося привести показники якості електроенергії навіть до гранично допустимих за ГОСТ 13109-97. Найближчим часом отримаю висновок Енергонагляду і буду відправляти його в Мінпаливенерго, НКРЕКП. Буду вимагати від даних структур накладення штрафу на Львівобленерго і сплати 25% неякісної електроенергії. Буду знову звертатись на гарячу лінію області.

13.03.2018р.

Енергонагляд надав копії своїх замірів.












Як можна побачити на графіку Енергонагляду і мому фото зправа в точці 15.37(15годин 37хв з моменту встановлення реєстратора о 10г.15хв. зранку), це близько 2г. вночі напруга на реєстраторі Енергонагляду  складала 220вольт і 245вольт на мультиметрі відповідно. Енергонагляд сфальшував результати вимірювання. Про це я повідомив Енергонагляд в телефонній розмові, також вони повідомили, що вже відзвітували в Київ.

Квітень

05.04.2018р.

Енергонагляд надав копії своїх замірів.


24.04.2018р. 

Отримав листа від Енергонагляду де вказано, що якість електроенергії як і раніше не відповідає стандарту.


Тобто Енергонагляд порушив законодавство декілька разів. Спочатку сфальшував результати замірів 13.03.2018р. і відзвітував, що Львівобленерго виконало припис. Наступні заміри 05.04.2018р. із зафіксованими незадовільними показниками якості електроенергії подав як перевірку мого звернення від 28.03.2018р., а не як невиконання припису. Крім того, Енергонагляд направив до Львівобленерго лист "з вимогою щодо приведення якості електроенергії до стандарту", що не передбачено його керівними документами, тобто за невиконання припису Енергонагляд повинен був накласти штраф.Таким чином, Енергонагляд не наклав штрафу за невиконання припису Львівобленерго. В даній справі очевидними є корупційні домовленості між Львівобленерго та Енергонаглядом та порушення законодавства обома організаціями, що стало предметом мого звернення до суду і прокуратури.

Червень

11.06.2018р.

Відбулось засідання Апеляційного суду по моїй справі - Львівобленерго програло суд, рішення Личаківського районного суду залишено без змін, Львівобленерго має сплатити близько 15тис. грн. матеріальної шкоди через подачу високої напруги. Текст рішення скоро викладу. 

Липень

27.07.2018р.

Львівобленерго таки подало касаційну скаргу до Верховного Суду і прогнозовано провадження за цією скаргою навіть не було відкрите. Тому в даній справі Львівобленерго програло і буде змушене сплатити кошти за матеріальні збитки. 


Вересень

20.09.2018р.

Один із первинних позивачів у моїй справі отримав такого листа від ПрАТ "Львівобленерго", яке фактично шантажує і погрожує судовим позовом за необлікове споживання електроенергії, без складання Акту про виявлення необлікованого підключення. Причиною назвали порушення пломби не на лічильнику, а на ввідному ящику, який вони самі колись пломбували і ніколи не перевіряли. Фактично звинувачують споживача у крадіжці електроенергії. Звичайно вони не пред"явили Акт збереження пломби ввідного ящика який споживач ніколи не підписував.  Весь цей абсурд не вартий обговорення, але даний лист був долучений до звернення в Прокуратуру стосовно ПрАТ "Львівобленерго" в тому числі.
    























Жовтень

24.10.2018р. 

Так коротять проводи лінії ПрАТ "Львівобленерго" https://www.youtube.com/watch?v=gZmb_LQyo8Q де вони нібито усунули вимоги припису Енергонагляду весною 2018р.


26.10.2018р.

Як виявилось, для отримання коштів за рішенням суду треба було піти самому в суд(взагалі в нас суд така цікава установа - вона тільки розглядає вашу справу і більше нічого, ніяких ініціатив суд не робить, виконавчий лист в Виконавчу службу не надсилає, хоч це 2 державні установи), написати заяву на отримання виконавчого листа, в якому вказується, що мені за рішенням суду ПрАТ "Львівобленерго" має виплатити загалом з врахуванням 600грн. судового збору близько 15000грн. Через декілька днів забрав виконавчі листи(їх 3, бо в справі крім мене ще 2 позивачі з того ж будинку, яких я представляв у суді). Сихівська виконавча служба знаходиться по вул.Зубрівська 9, це на Санта-Барбарі, саме до них відноститься Львівобленерго, юридична адреса якої вул.Козельницька 3, а це Сихівський район. Крім виконавчого листа потріна ще заява, зразок в них на дошці в коридорі є, копія паспорта і оригінал документу про сплату авансового внеску, 2% від суми виплати, заплатив у відділенні ПриватБанку вул. Драгана 9. Мої документи прийняли, а от від інших позивачів сказали або особисто, або поштою надіслати, хоча документи їх були в мене в руках. Довелось ці документи покласти в конверт, коштувало близько 15грн. і залишити прямо у відділенні  Укрпошти №49, на якій Виконавча служба забирає кориспонденцію. Залишилось чекати виплати.

Листопад

16.11.2018р.

Після написання заяви з вказанням свої банківських реквізитів, Виконавча служба стягнула з ПрАТ "Львівобленерго" кошти і перерахувало на мій рахунок. Від моменту аварії на лінії Львівобленерго коли була пошкоджена техніка до виплати матеріальної шкоди пройшло майже 3 роки.

SelectionFile type iconFile nameDescriptionSizeRevisionTimeUser
Ċ
Перегляд Завантажити
  1482КБ версія 2 16 лют. 2018 р., 11:00 A
ĉ
Перегляд Завантажити
  540КБ версія 1 26 січ. 2018 р., 14:33 A
ĉ
Перегляд Завантажити
  20КБ версія 1 26 січ. 2018 р., 13:28 A
ĉ
Перегляд Завантажити
  17КБ версія 1 26 січ. 2018 р., 13:28 A
ą

Перегляд Завантажити
  248КБ версія 1 2 бер. 2018 р., 02:11 A
Ć

Завантажити
  609КБ версія 1 26 січ. 2018 р., 15:22 A
Ċ
Перегляд Завантажити
  3122КБ версія 1 26 січ. 2018 р., 14:36 A
ą

Перегляд Завантажити
  185КБ версія 1 23 серп. 2018 р., 13:24 A
ą

Перегляд Завантажити
  1002КБ версія 1 2 лют. 2018 р., 15:03 A
ą

Перегляд Завантажити
  1143КБ версія 2 26 січ. 2018 р., 13:49 A
ą

Перегляд Завантажити
  1317КБ версія 1 26 січ. 2018 р., 13:46 A
ą

Перегляд Завантажити
  1199КБ версія 1 26 січ. 2018 р., 13:46 A
ą

Перегляд Завантажити
  1981КБ версія 1 26 січ. 2018 р., 12:45 A
ą

Перегляд Завантажити
  1807КБ версія 1 26 січ. 2018 р., 12:45 A
ą

Перегляд Завантажити
  2619КБ версія 1 26 січ. 2018 р., 12:45 A
ą

Перегляд Завантажити
  2020КБ версія 1 26 січ. 2018 р., 12:45 A
ą

Перегляд Завантажити
  2184КБ версія 1 26 січ. 2018 р., 12:45 A
ą

Перегляд Завантажити
  1315КБ версія 1 2 лют. 2018 р., 13:33 A
ą

Перегляд Завантажити
  1319КБ версія 1 2 лют. 2018 р., 13:33 A
ą

Перегляд Завантажити
  5435КБ версія 1 2 лют. 2018 р., 13:34 A
ą

Перегляд Завантажити
  1351КБ версія 1 2 лют. 2018 р., 13:34 A
ą

Перегляд Завантажити
  1694КБ версія 1 2 лют. 2018 р., 13:34 A
ą

Перегляд Завантажити
  1265КБ версія 1 2 лют. 2018 р., 13:34 A
ą

Перегляд Завантажити
  1555КБ версія 1 2 лют. 2018 р., 14:47 A
ą

Перегляд Завантажити
  3839КБ версія 1 12 лют. 2018 р., 06:27 A
ą

Перегляд Завантажити
  206КБ версія 1 17 лют. 2018 р., 12:28 A
ą

Перегляд Завантажити
  293КБ версія 1 17 лют. 2018 р., 12:28 A
ą

Перегляд Завантажити
  197КБ версія 1 17 лют. 2018 р., 12:28 A
ą

Перегляд Завантажити
  332КБ версія 1 2 бер. 2018 р., 02:17 A
ą

Перегляд Завантажити
  458КБ версія 2 7 бер. 2018 р., 14:09 A
ą

Перегляд Завантажити
  582КБ версія 1 7 бер. 2018 р., 13:34 A
ą

Перегляд Завантажити
  531КБ версія 1 7 бер. 2018 р., 13:34 A
ą

Перегляд Завантажити
  543КБ версія 1 7 бер. 2018 р., 13:34 A
ą

Перегляд Завантажити
  516КБ версія 1 7 бер. 2018 р., 13:34 A
ą

Перегляд Завантажити
  505КБ версія 1 7 бер. 2018 р., 13:34 A
ą

Перегляд Завантажити
  480КБ версія 2 10 бер. 2018 р., 13:08 A
ą

Перегляд Завантажити
  273КБ версія 1 7 бер. 2018 р., 13:34 A
ą

Перегляд Завантажити
  4625КБ версія 1 13 бер. 2018 р., 12:13 A
ą

Перегляд Завантажити
  3656КБ версія 1 13 бер. 2018 р., 12:13 A
ą

Перегляд Завантажити
  3454КБ версія 1 6 квіт. 2018 р., 02:00 A
ą

Перегляд Завантажити
  328КБ версія 1 24 трав. 2018 р., 02:10 A
ą

Перегляд Завантажити
  3965КБ версія 1 24 трав. 2018 р., 02:11 A
ą

Перегляд Завантажити
  292КБ версія 1 24 трав. 2018 р., 02:11 A
ą

Перегляд Завантажити
  288КБ версія 1 24 трав. 2018 р., 01:39 A
ą

Перегляд Завантажити
  332КБ версія 1 24 трав. 2018 р., 02:30 A
ą

Перегляд Завантажити
  304КБ версія 1 24 трав. 2018 р., 02:31 A
ą

Перегляд Завантажити
  284КБ версія 1 24 трав. 2018 р., 02:31 A
ą

Перегляд Завантажити
  2554КБ версія 1 2 лют. 2018 р., 13:34 A
ą

Перегляд Завантажити
  2569КБ версія 1 2 лют. 2018 р., 13:34 A
ą

Перегляд Завантажити
  2796КБ версія 1 2 лют. 2018 р., 13:34 A
ą

Перегляд Завантажити
  3044КБ версія 1 2 лют. 2018 р., 13:49 A
ą

Перегляд Завантажити
  3073КБ версія 1 3 лют. 2018 р., 07:11 A
ą

Перегляд Завантажити
  796КБ версія 1 12 лют. 2018 р., 06:39 A
ą

Перегляд Завантажити
  2075КБ версія 1 13 бер. 2018 р., 12:30 A