Чим керуються адвокати обленерго

Адвокати обленерго як правило заперечують все, перекручуючи на свою користь факти і пункти угоди. 
Дуже часто іде відверта брехня з сторони обленерго, яку потрібно обдумано і спокійно оскаржувати.
  1. Першим у списку є твердження обленерго про недотримання споживачами порядку заявлення претензій до енергопостачальника - споживачі вказують в заяві про відсутність електропостачання, вихід з ладу електроприладів та ін., але в заяві не викликають представника енергопостачальника для складання і підписання Акту-претензії, як це прописано в договорі, п.25 розділу Інші умови.
    А тепер давайте розберемось. В пункті 13 розділу угоди йдеться:

    13. Електропостачальник зобов'язується:

    розглядати звернення Споживача щодо надання послуг, пов'язаних з постачанням електричної енергії, та приймати з цього приводу рішення у терміни, передбачені Правилами користування електричною енергією для населення;

    Тобто споживач подавши 
    заяву про відсутність електропостачання, коливання напруги, вихід з ладу електроприладів та ін. не зобов'язаний подавати акт-претензію, поки енергопостачальник не відреагує на звернення. Якщо, наприклад, вийшли з ладу побутові прилади, споживач звертається в сервісний центр для вияснення причини виходу з ладу. І тільки після отримання висновку про причину виходу з ладу через, наприклад, перенапругу споживач розуміє, що мало місце порушення умов договору енергопостачальником і лише тоді викликає представника для складання і підписання акту-претензії.

  2. Наступним є твердження, що сервісні центри з ремонту побутової техніки не мають повноважень робити висновки про причину виходу з ладу приладів і посилаються на незалежну судову експертизу. Метою отримання такого висновку споживачем є в першу чергу підтвердження факту виходу техніки з ладу внаслідок перенапруги, тобто завданні шкоди з боку енергопостачальника, з'ясування для себе причини виходу з ладу електроприладів, щоб розуміти як діяти далі. З наведеної судової справи №...... можна зробити висновок, що суд не виступає ініціатором проведення незалежної експертизи, яка проводиться виключно за зверненням сторін. Тому якщо у судовому засіданні суд вирішить за необхідне  з'ясування причини виходу з ладу електроприладів шляхом проведення експертизи, то потрібно подати відповідне клопотання суду і він призначить за цим клопотанням судову експертизу. Тут наступає ключовий момент - це клопотання повинен подавати не споживач, хоч він і звернувся до суду, а представник енергопостачальника, оскільки за п.19 договору він не несе відповідальності за завдану шкоду якщо доведе, що така завдана не з його вини, а з вини споживача чи дії обставин непереборної сили, тобто за договором енергопостачальник повинен доказувати свою невинуватість, вину споживача, дію обставин непереборної сили, а не споживач!

  3. При пошкодженнях ліній електропередач енергопостачальник завжди посилається на дію обставин непереборної сили. На сторінці Вплив природних явищ розписано що робити в такому випадку
SelectionFile type iconFile nameDescriptionSizeRevisionTimeUser
ĉ
Перегляд Завантажити
  34КБ версія 1 11 січ. 2018 р., 01:40 Maksym Antonevych